Krank Sensörü Arızası

Krank Sensörü Arızası

Krank milinin dönüşünü kontrol eden ve ölçümleme yapan teknoloji ile aracın kazandığı momentumun motordan diğer aksamlara ulaşması sağlanır. Dönüş hızını ve verimliliğini hesaplama adına kullanılan sensörler ise araçların modern dinamiğine uygun bir sonuç yaratır. Arıza ve sorunlar sebebiyle aracın performansında azalmalar söz konusu olabilir. Krank milinin dönüşünü doğru zamanlamalı olarak ölçen algılama teknolojisi, bu bilgilerin verimli şekilde işlenmesine ve aracın daha sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olur. Araç güç aktarımının sorunsuz devamı için krank sensörü önemli görevler üstlenir.

Krank Sensörü Arızası

Krank Sensörü Arızası Belirtileri Nelerdir?

Krank Sensörü Arızası Belirtileri Nelerdir?

Krank sensörü arızası ortaya çıktığında bir takım belirtiler kendini gösterir. Genelde aracın performansını olumsuz etkileyen durumlardan söz etmek gerekir. Aracına aşina olan sürücüler arıza durumunu hemen fark eder. Genelde bu belirtiler şu şekilde ortaya çıkar:

  • Düzensiz çalışma ve düzensiz motor duruşu olur.
  • Marşa basılı olduğu halde araç sorunlu kalkış yapar ya da çalışmaz.
  • Sabit hız sorunları yaşanır.
  • Motor kontrol sembolü aktif olur ve süreklilik arz eder.
  • Rölanti çalışma esnasında araçta titreşimler meydana gelir.
  • Yanlış ateşlemeden kaynaklanan motor titreme sorunu ortaya çıkar.
  • Yakıt tüketiminde artış yaşanır.
  • Egzoz supapları doğru zamanlı ver doğru şekilde açılmaz.
  • Vites geçişi esnasında zorlanma ve dalgalanma sorunları ortaya çıkar.
  • Eksantrik mili işlevsel olarak araca fayda vermez.
Bu şekilde ortaya çıkan belirtiler uyarıcı niteliğindedir. Sensörde ortaya çıkan arıza ile aracın çalışmasında dengesizlikler söz konusu olur. Krank mili ve bağlantılarını çok iyi bilen uzman ekiplerimiz, sorunların çözümü noktasında size yardıma hazırdır. Yakıt tasarrufu ve araç performansı arasındaki bağlantının kurulması ve korunması gerekir. Aracınızda ortaya çıkan bir takım arızalar ise bu konularda sorun yaşamanıza neden olabilir.

Krank Sensörü Arızası Belirtileri Nelerdir?

Krank Sensörü Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Krank Sensörü Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Krank sensörü arızası araç sahiplerinin çözüm bulmakta zorlanacağı sorunlar arasında yer alır. Deneyimli ekipleri ve yüksek teknolojisi bulunan servisimiz bu konuda önemli çözüm adreslerinden biridir. Aracınızın iyi ve güvenilir bir hizmet almasını istiyorsanız kadro yapısı kaliteli ve hizmet anlayışı gelişmiş bir servis desteği ile çözüme ulaşabilirsiniz. Krank milinin dönüşünü sağlıklı şekilde algılayan sistem sayesinde araçların çalışma performansında önemli bir yükseliş kendini gösterecektir. Tamir ve değişim konusunda alınacak olan yüksek kaliteli hizmetler sorunun çözümüne yardımcı olacaktır.

Krank Sensörü Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?