Fren İnovasyonları

Fren İnovasyonları

Bursa fren inovasyonları yaklaşık bir asır içinde sürekli gelişim gösteren teknik çalışmaların karşılığıdır. İlk olarak sadece tekerlerin durmasına yönelik çalışmalar yapılırken, günümüzde pek çok parametre için inovasyon çalışması yapılmaktadır. Bu çalışmalar neticesinde aracın teker kilitlemesi önlenirken stabil ve dengede kalması sağlanmış durumdadır. Ayrıca tüm tekerlere yeterli miktarda fren desteği sağlamak adına en gelişmiş inovasyon çalışmaları ile yanınızda olmaya devam ediyoruz.

ABS Fren Sistemi

Bursa fren inovasyonları içinde en çok dikkat çeken fren sistemlerinin başında ABS gelir. 1960’lı yılların öncesinde o dönemin klasik fren modelleri kullanılırken özellikle kaygan yollarda kilitleme olayları en önemli sorunlar arasında yer almaktaydı. Darbeler halinde çalışarak teker kilitlemesini önleyen sistem, araçların duruşuna çok önemli katkılar sağlamıştır. Bu sistemin mucidi olan Bosch markası ilk denemeden bu yana bu sistemin daha da geliştirilmesi için teknik ve gelişim çalışmalarına devam etmiştir. Karlı, buzlu ve kaygan yollarda bu çalışmaların karşılığını görmek mümkün olmuştur. Yapılan geliştirme çalışmaları sayesinde trafiğin nispeten daha güvenli hale geldiğini söylemek de mümkün olacaktır.

ESP® Fren Sistemi

Bursa fren inovasyonları içinde ESP® oldukça gelişmiş bir sistem olarak karşımıza çıkar. Bosch markasının zaman içinde geliştirmiş olduğu bu sistemler araç güvenlik sistemleri içinde çok önemli bir yere sahiptir. Elektronik stabilite programı tekerler ve direksiyon aracındaki koordinasyonun en uygun şekilde olmasına destek verir. Bu sayede direksiyon ve teker açılarının sürekli olarak uygun pozisyonda olması sağlanır. Aracın kayması ve savrulması sık görülen sorunlar arasında yer alır ve önemli kaza sebepleridir. Bu gelişmiş inovasyon teknikleri sayesinde araçlar daha güvenli şekilde yol alma şansına sahiptir. Markamızın kullanıma sunduğu bu teknolojilerin yanı sıra, bakım ve onarımda uzman servis elemanları ile siz müşterilerimize gereken desteği sağlarız. 

TCS Sistemi Ve Önemi

TCS Çekiş kontrol sistemi Bosch markasının gelişim içinde olan yüksek teknolojilerinden biridir. Bu teknoloji ile araçların dengeli ve sağlıklı ulaşımdan yararlanması söz konusu olur. Oto fren sistemleri ve Bosch markasının ortaya koymuş olduğu çözümler daha güvenli yolculuk konusunda ihtiyaçlarınızı karşılamaya devam edecektir. 1980’li yıllarda yoğun şekilde kullanılmaya başlanan bu gelişmiş sistem, trafiğin ve araçların daha emniyetli olmasına önemli katkılar sağlamıştır. Tekerler arasında çekiş dengesini sağlayan bu sistem sayesinde aracın patinaj yapması önlenir ve kontrolün tamamen sürücüde olması sağlanır. İnovasyon ve gelişim çalışmaları ile bu sistemler Bosch tarafından tüm dünyaya kazandırılmıştır.

İlgili Konular

Motor Subap Arızası Maliyeti

Motor Subap Arızası Maliyeti

Motor subap arızası maliyeti araç sahiplerinin bu hizmeti aldıktan sonra ödediği rakamlardır.

Rehbere git

Direksiyon Kutusu Tamiri

Direksiyon kutusu tamiri direksiyon arızalarının önemli bir kısmını gidermede kullanılan yöntem olarak karşımıza gelir.

Rehbere git
Direksiyon Kutusu Tamiri
Krank Sensörü Arızası

Krank Sensörü Arızası

Krank sensörü arızası bir aracın düzenli ulaşımını ve ulaşım verimliliğini olumsuz şekilde etkiler.

Rehbere git

ABS Beyni Tamiri

ABS beyni arızası tespit edildiği durumlarda, en kısa zamanda uzman bir teknisyen tarafından tamir veya değişim işlemi yapılması önemlidir.

Rehbere git
ABS Beyni Tamiri